KAPADOKYA & ÜRGÜP

Güzel Atlar Ülkesi'ne Gidiyoruz!

430 TL yerine 330 TL
%33 indirim
5 Neden
  • Uygun ve Kaliteli Konaklama İmkanları
  • Türkçe Rehberlik Hizmeti
  • Bölge Konusunda Deneyimli Kadro
  • Haftasonunu Değerlendirme İmkanı
  • Kredi kartına 6 taksit İmkanı
5 Ne Yapılır
  • Balon Turu ile Kapadokya'yı Gökyüzü'nden Keşfedin
  • Göreme Açık Hava Müzesi
  • Paşabağı'nda Fotoğraf Molası
  • Tuz Gölü'nü Seyir Zevki
  • Derinkuyu Yeraltı Şehri
Ülkemizde doğa ve tarihin en güzel bütünleştiği yer Kapadokya’da farklı bir haftasonu yaşamak ister misiniz ?

Yüzlerce yüzlerce yıl önce yaşamış insanların yarattığı uygarlık, hıristiyanlığın ilk yıllarına uzanan mistik bir atmosfer, baskılara karşı inancın direnci, olağanüstü bir doğa!

Eşsiz güzellikteki Peri Bacaları ve Vadileri ile İç Anadolu’nun en sanatsal yerine davetlisiniz.

KAPADOKYA HAKKINDA KISA BİLGİLER

- Kapadokya Nevşehir, Niğde, Aksaray üçgeni arasında kalan bölgeye Persler’in verdiği ad. Katpatukya “GüzelAtlar Ülkesi” anlamına geliyor. 
- Geçmişte birçok kez yağmaya maruz kalan Kapadokya halkı, bu tip saldırılardan kendilerini koruyabilmek için bölgenin yerel halkı girişi gizlenebilen ve bu sayede dışarıdan gelen saldırganların fark edemeyeceği mağara ve oyuklarda yaşamayı seçmiştir. 
- Uzunca bir süre yer altında kalmaları gerekebileceğinden, bu mağara evler içerisinde su kaynakları, yiyecek saklayacak depolar, şaraphaneler ve ibadethaneler bulunduran yer altı şehirleri haline gelmiştir.Haftasonu iş çıkışı çantayı toplayıp, hem doğayı keşfetmeye hem de biraz ara vermeye ne dersiniz!

1.GÜN
Otobüs Kalkış Detayları
Bakırköy Ömür Plaza Önü:23:30
Beşiktaş Yıldız Cami :00:00
Kadıköy Evlendirme Dairesi:00:302 GECE 3 GÜN KONAKLAMALI DETAYLI PROGRAM 
( PROFESYONEL REHBERİMİZ EŞLİĞİNDE )

1.GÜN

- Sabah yolda ekstra olarak alınan serbest kahvaltı sonrası,Konya'da bulunan Mevlana Celaleddin Rumi Türbesi'ni ziyaret ediyoruz, 3 saatlik bir yolculuğun ardından;
Eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme Vadisi içinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi'ni gezmek üzere hareket ediyoruz. Müze içerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil'in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. 

- Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrasında şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. 

- Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi' nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevkii' nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devem
ediyoruz. 

- Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğimiz Mustafapaşa Köyü' nü gördükten sonra, Ağaçaltı Kilisesi,Yılanlı Kilise gibi birçok kiliseyi çatısı altında barındıran,medeniyetlere ev sahipliği yapmış yaklaşık 12 kilometre uzunluğundaki Ihlara Vadisi'nde soluğu alıyoruz. Vadiyi gezdikten sonra ise;
- Bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi'ni fotoğraflıyoruz.Kale gezimizin ardından Uçhisar'da bulunan bölgeye ait yöresel baharat ve yemişlerin tanıtıldığı sergide alışveriş imkânı buluyoruz. 

- Bugünkü tur programımız bölgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onxy Taş atölyesi ziyareti ile sona eriyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde. (Dileyen misafirlerimizde yemek sonrası otelimizin discosundan yararlanabilirler.)

2. GÜN

- Dileyen misafirlerimiz gün doğumunu balon turu ile birlikte yapacaklardır. (ücretlidir) 

- Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği Paşabağı' nda fotoğraf molası veriyoruz. 

- Devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu Devrent Vadisi'ni geziyoruz.

- Turumuz Cilalı Taş Devri' nden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos'a yapacağımız ziyaret ile devam ediyor. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak' tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu ederseniz alışveriş yapma imkânından faydalanıyoruz. 

- Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri.

3.GÜN

- Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Ağaçaltı Kilisesi,Yılanlı Kilise gibi birçok kiliseyi çatısı altında barındıran,medeniyetlere ev sahipliği yapmış yaklaşık 12 kilometre uzunluğundaki Ihlara Vadisi'nde soluğu alıyoruz.

- İstanbul'a doğru yola çıktığımızda Tuz Gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molası ardından Ankara, Bolu üzerinden yol alarak Istanbul' a varıyoruz.

* MÜZELERE GİRİŞTE MÜZEKART ALINDIĞI TAKDİRDE 1 YIL BOYUNCA İSTENİLEN TÜM MÜZELERE ÜCRETSİZ GİRİLEBİLECEKTİR.NOTLAR:

·         Tur programına sadık kalmak şartı ile rehber tur programında değişiklikler yapabilir

·         Yürüyüş şartlarına uygun kıyafetler tavsiye edilmektedir

·         Fotoğraf makinesi getirmeniz tavsiye edilir. Ekstra ücret karşılığı firmamız fotoğraflarından temin edebilirsiniz.

·         Ulaşım araçları grubun sayısına uygun şekilde temin edilmektedir.

·         Koltuk numarası konusunda firmamıza bilgi vermeniz durumunda yardımcı olunacaktır.

·         Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde Gezimakinesi 3 gün önceden misafirlere haber vermek şartıyla tur tarihini değiştirebilir / iptal edebilir.

·         Muktedir sebeplerden dolayı yaşanabilecek olan değişikliklerden GeziMakinesi sorumlu tutulamaz.

·         Tur tarihinden iki hafta önce iptal edilen rezervasyonlarda tur bedelinin tamamı iade edilir, bir hafta öncesinde iptal edilen rezervasyonlarda tur bedelinin %50si, son hafta içerisinde tur bedelinin tamamı iade yapılmaz

Gezi ve Etkinlik Fırsatlarımızı Facebook Grubumuzdan Takip Edin !
Gezi ve Etkinlik Fırsatlarımızı Facebook Grubumuzdan Takip Edin !
Tarih

Otel / Etkinlik

Birim Tipi
Birim Sayısı

Bugüne kadar topladığınız
gezi puanların TL Karşılığı
10 TL

Ödemede “Gezi Puanlarım’da” kullanılsın

7-9 Mart 2 Gece

4 ve 5 yıldızlı otellerde - 2 Kişilik Odalarda Kişi Başı 110,00 € 1 birim

110,00  €